YALI MH. 6523 SK. NO:32/A K:6 D:A604 Karşıyaka İZMİR Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00 0 232 999 42 30

Bel Boyun Fıtığı ve Skolyozda Ağrı Terapisi

Boyun düzleşmesi, boyun fıtığı, skolyoz, postür bozuklukları, bel fıtığı, fibromiyalji, menisküs, osteartrit, osteoporoz. Bu endikasyonlarda fizyoterapi en ideal tedavi yöntemidir.

Fizik tedavi postür ve kas dengesizliğini düzeltmek, hareket kabiliyeti ve dayanıklılığı artırmak için uygulanır. Eklemleri kuvvetlendirme, hareketlendirme, yumuşak dokuyu düzeltmek için fizik tedavi egzersizlerine ek olarak sertliğin azaltılması ve ağrıdan kurtulmak için nokta terapi içermektedir.  Fizik tedavi hareketleri kasların yeniden eğitimi ve kontrolüne, günlük işlevlerin iyileştirilmesine, güç ve esneklik kazanımına, ince ve kaba motor sistemi becerilerinin gelişimine, yürüyüşün geri kazanımına, iyileştirme ve hareket fonksiyonlarının eğitimine odaklanmaktadır.

Fizyoterapinin faydaları:

  • Ağrıyı ve acıyı azaltır.

-İçinde pek çok tedavi yöntemini barındıran fizyoterapi, ağrıyı azaltarak kas ve eklem fonksiyonlarını normal düzeye getirir. Acı ve ağrıyı yok etmekle kalmaz ayrıca hastalığın nüks etme olasılığını da azaltır.

  • Zorlu ameliyatların önüne geçebilir.

-Eğer hastalık çok ilerlemediyse fizyoterapi sayesinde zorlu ameliyatlardan da kurtulabilirsiniz. Eğer ameliyat olmak zorunluysa fizyoterapi, operasyonun başarı ihtimalini artırır.

  • Hareket kabiliyetini güçlendirir.

-Fizyoterapi, zayıf düşen organları güçlendirerek hareket kaybı ve fiziksel dengesizliğin önüne geçer.

  • Spor kaynaklı yaralanmalara iyi gelir.

-Özellikle profesyonel sporcular kimi zaman kariyerlerini tehlikeye atan sakatlanmalar yaşayabilirler. Fizyoterapi uygulanan hastalar, spor yaralanmalarına özel etkili tedavi yöntemleriyle eski sağlıklarına kavuşabilir.

  • Yaşa bağlı sorunlarda etkilidir.

-Yaşla birlikte artış gösteren osteoporoz, eklem ve kas problemleri uygun bir fizyoterapi yöntemiyle tedavi edilebilir.

  • Kadın sağlığı konusunda çok önemlidir.

-Kadınlar hamilelik, doğum sonrası ve menopoz gibi önemli dönemlerden sonra fizyoterapiye ihtiyaç duyabilirler. Yani fizyoterapinin faydaları kadın sağlığı konusunda da ön plana çıkar. En ufacık bir ağrıyı bile göz ardı etmeyerek, ileride doğabilecek daha büyük risklerin önüne geçebilirsiniz.

  • Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı Tedavisinde Faydalıdır.

-Yaygınlığı her geçen gün artan bel fıtığı ve boyun fıtığı akut tedavi sonrasında düzenli olarak yapılan fizyoterapiyle ortadan kaldırılabilir. Hastalığın keşfi ve hastane sürecinden sonra başlanan fizik tedavi, bel ve boyun fıtığında olumlu sonuçlar yaratabiliyor.

  • Dengeyi kuvvetlendirir ve eski dinamikliğinizi geri kazandırır.

-Fizyoterapinin içeriğindeki denge egzersizleri, germe ve güçlendirme egzersizleri ile hareket kabiliyetinizi geri kazanabilirsiniz.